Jacht Haber 555 sprzedam - 01062013

Jacht HABER 555 numer POL 3238. Ożaglowanie gaflowe typu guari: grot 10 m2, fok 6 m2. Pionowo podnoszony gafel umożliwił skrócenie aluminiowego masztu. Maszt mocowany do jarzma w taki sposób, że po złożeniu do pozycji poziomej, razem z bomem i gaflem, leży na nadbudówce.
Jach jest bardzo dzielny. Na morzu i zatokach możne pływać przy 6 stopniach Bouforta. Jest niezatapialny, ponieważ nawet przy maksymalnym przechyle na burtę, duża nadbudówka o znacznej wyporności nie pozwala osiągnąć przechyłu granicznego i natychmiast zmusza jacht do wstania.
Jacht posiada wszystkie oryginalne dokumenty. Wyprodukowany w stoczni w Gdańsku ma oryginalny żelkot. Kadłub z falszkilem w idealnym stanie, bez zarysowań i pęknięć z zalaminowanym fabrycznym balastem. Dzięki falszkilowi na płytkiej wodzie po podniesieniu miecza nie myszkuje, tylko płynie prosto. Cześć podwodna zabezpieczona farbą anty porostową. Wokół kadłuba dwie dębowe listwy odbojowe lakierowane, a na całym nadburciu listwa z mahoniu lakierowana.
Wymiary jachtu [cm]: długość 555, szerokość 220, zanurzenie 35-145 (miecz obrotowy w suchej skrzynce pod koja dziobową); wysokość w kabinie 175. Brak skrzynki mieczowej w kabinie zwiększa komfort poruszania się.
Wyposażenie kabiny dla czerech osób: 3 wygodne koje (jedna na opuszczanym stoliku na lewej burcie o szerokości 100 cm, podwójna dziobowa dla dwóch osób dorosłych i 1 hundkoja dla dziecka na prawej burcie. Stolik dla 4 osób, uchylne okienko, 6 dużych okien, zlew z pompą nożną, do której można podłączyć prysznic do umycia się w kokpicie, 2 szafki, kuchenka dwupalnikowa, 4 duże bakisty i 4 jaskółki, WC chemiczne. Tapicerka i wykładzina podłogowa w kolorze szarym.
Wyposażenie: antypoślizgi kolor beż; sztormreling pełny (morski); kaczy dziób pełniący jednocześnie rolę bukszprytu, wiosło pychowe 3 m (mocowane do masztu), 4 kamizelki, nowa kotwica + lina, 6 odbijaczy, nowy bosak 2 m, cumy, kanistry polietylenowe 10 i 5 l do paliwa.W kokpicie drabinka rufowa; schowek na rufie (po zabudowie studzienki pod silnik), 2 wiatrochrony i ogromna bakista na lewej burcie. Drzwi do kabiny zamykane na zamek patentowy. Podnoszony fałem miecz; ster z płetwą z żywicy i aluminiowym jarzmem.
Dwa komplety żagli w bardzo dobrym stanie; roler foka z systemem kładzenia masztu. Ponadto szyty na miarę pokrowiec na jacht z gumowanego brezentu.
Dodatkowo (w cenie 2500 zł) oferuję roczną ocynkowaną ogniowo przyczepę DMC 750 kg zarejestrowaną i ubezpieczoną oraz bardzo ekonomiczny silnik czterosuwowy MARINER 4 KM (cena 2500 zł) ze śrubą uciągową.


Comments