Sprzedającego

Szanowni Państwo z przyjemnością informujemy, że od dnia 29.04.2015 wdrożony zostaje nowy Portal Żeglarsko - Motorowodny  dostępny pod adresem www.jachtyjachty.pl  oraz zapraszamy na dedykowane forum http://jachtyjachty.pl/forum/Kilka wskazówek dla żeglarzy chcących pozbyć się swoich jachtów, żaglówek, motorówek czy też osprzętu żeglarskiego

Planując sprzedaż jachtu jak i innych przedmiotów musimy skoncentrować się na kilku obszarach - przygotowaniu przekonującej treści, atrakcyjnej formy, wyborze miejsca ogłoszenia, do którego dotrą potencjalni klienci oraz określeniu czasu, w który będzie się pojawiało. Pominięcie którejkolwiek z nich istotnie obniży skuteczność ogłoszenia a tym samym możliwość sprzedaży.

Treści ogłoszenia powinna przekonać kupującego o korzyściach oraz unikalności sprzedawanego przedmiotu, wiarygodności sprzedawcy poprzez umieszczenie zdjęć lub opinii innych zadowolonych użytkowników. Krótkie teksty oraz informacja, że pozostałe dane otrzymamy telefonicznie wyeliminuje duże grono obiorców. Jednocześnie opis nie może być zbyt rozległy by nie przytłoczyć czytelnika informacjami, skupmy się na rzeczach istotnych, wyróżniających nasz przedmiot – od tego zależy sukces naszego ogłoszenia.

80 % ludzi kupuje „oczami” - pamiętajmy o zdjęciach, kilka ładnych obrazów dobrze wykadrowanych zdecydowanie uatrakcyjni opis i go uwiarygodni, będzie potwierdzeniem naszej obietnicy o zaletach towaru. Dobrym pomysłem jest zastosowanie elementów wyróżniających np. opinii innych użytkowników, referencji lub linku do strony.

Obecnie internet jest najlepszym medium do rozpowszechniania informacji, które sprawdza się również w umieszczaniu ogłoszeń.  Łatwość dodawania ogłoszeń bez potrzeby wychodzenia z domu, przy pomocy komputera, dysponując cyfrowymi zdjęciami możemy w niezmiernie krótkim czasie dotrzeć do bardzo dużej liczby odbiorców. Bardzo istotne oprócz treści jest dotarcie do właściwych ludzi będących potencjalnie zainteresowanymi treścią ogłoszenia. Pomocne będzie poświęcenie chwili czasu i umieszczenie ogłoszenia w kilku portalach tematycznych wyspecjalizowanych w danej dziedzinie, dzięki temu trafimy bezpośrednio do grupy docelowej i zwiększy prawdopodobieństwo sukcesu, czyli zawarcia transakcji kupna-sprzedaży.

Powodzenia w sprzedaży

www.jachtyjachty.pl - twoja sprzedaż, wspólna satysfakcja